Dekor Tuğla Hakkında:

Dekor Tuğla;  bir yılı aşkın sürede gerçekleştirilmiş ar-ge çalışmaları sonucunda 2015 yılında faaliyete başladı.

Dekor Tuğla, ürettiği dekoratif tuğlalar ve  duvar kaplama yöntemi ile müşterilerinin ev ve iş yerlerindeki duvarlarına dekoratif bir hava katmalarını sağlıyor. Ürettiği iki farklı tipte ki tuğlaların birçok renk seçeneği mevcut. Dilediğiniz renkteki tuğlaların siparişini vererek sizde yaşadığınız ortamların havasını değiştirebilirsiniz.

Talep Edilen İşler:

Firma ismi, logo tasarım, kartvizit tasarım, web site tasarımı, SEO, Katalog Tasarımı

İş Aşamaları:

Firma İsmi:

Firmanın ismi belki de bir firmanın geleceğini etkileyebilecek bir unsurdur. Akılda kalıcı, günlük hayatta kullanılan ve hatırlanması kolay olan bir isim seçmek son derece önemlidir. Bir diğer önemli olan nokta ise web de başarılı olabilecek, Google arama sonuçlarında üst sıralarda gözükmesi daha muhtemel bir isim bulmak. Dolayısı ile seçtiğimiz isim keywords olarak da kullanılabilir olması önemli. Çalışmalarımız sonucunda Dekor Tuğla isminde müşterimiz karar verdi.

Logo tasarımı:

Logo tasarımına başlarken standart yapmış olduğumuz firma analizi ve karşılıklı görüşme ile kurumsal kimlik oluşturma aşamasının ilk bölümünü gerçekleştirdik. Analizimiz sonucunda mümkün olduğu kadar estetik ve sade bir tasarım yapma kararı aldık. Tasarımımızda tuğla, estetiği vurgulamaya dikkat ettik. Logo olarak çerçeveli firma ismini tercih ettik. Dolayısı ile ilk aşama olarak firmanın ihtiyacı olan yazı fontunu belirledik. Font belirlenmesinin ardından, tuğla görüntüsünü anımsatacak bir çerçeve kullandık. Müşterimizin beğenisine tasarlamış olduğumuz logoyu sunduk ve müşterimiz görür görmez onayladı. Böylece logo tasarımımız bitti.

Kartvizit Tasarımı:

Dekor Tuğla’ya kartvizit tasarlarken yine tuğla şeklinden yola çıktık. Kartvizit alanımızı üçe bölerek logomuzu, kartvizit sahibinin bilgilerini ve qr kod ile web bağlantısı ekleyerek tasarımı tamamladık.

Web Site Tasarımı:

Web sitesinde dikkat ettiğimiz unsur mümkün olduğu kadar ürünlerin ön planda olmasını sağlamaktı. Bu yüzden ilk önce web sitesine girenleri büyük resimler ve kısa yazılar ile karşıladık. Menü içeriğini müşterimizin istediği gibi düzenleyerek, ürünler ve teknik bilgi kısmında açıklamalarla web siteye giren kullanıcılara detaylı bilgiler verdik. Son olarak da iletişim kısmını yaparak tasarımımızı bitirdik.

http://www.dekortugla.com

SEO:

Seo çalışmamızda yaptığımız standart adımlar olan; sayfa açıklamaları, arama sonucunda gözükecek başlıkları ve anahtar kelimeleri belirledik. Sayfa içi metinleri seo’ya uygun şekilde derledik. Google’a kayıt yaptırıp web sitede bulunan her bir linkin indekslenmesini sağladık. Müşterimize Google arama sonuçlarında nasıl yükselebileceği ile ilgili temel bilgileri aktardık ve sırrımız olan birkaç adım ile seo çalışmamızı tamamladık.

Katalog Tasarımı:

Ürünlerin tanıtımını yapabilecek ve bayilere dağıtılabilecek bir katalog çalışmasına başladık. Görsellik ön planda olmalıydı. Dolayısıyla ön kapakta ürün yerine referans çalışmalara yer vermeyi düşündük. Firmanın sağladığı fotoğrafları kullanarak ön kapak tasarımını bitirdik. İç sayfaları iki ürün grubu bulunduğu için ürünleri iki sayfaya yaydık. Böylece tasarım alanını geniş kullanıp ürün görsellerini büyüterek rahat incelenebilmelerini sağladık. Tasarımda koyu arka plan kullanıp ürünlerin daha göze çarpmasını sağladık. Ön ve arka kapakta kullandığımız görsele de kademeli olarak attığımız koyu filtre ile renk geçişi sağlandı. Böylece tasarımımı gösterip son düzenlemelerin ardından onay aldık ve baskıya verdik.

İş Teslimi:

Gayet keyifli geçen bir süreçti. Tasarımlarımızı müşterimizin istediği son ayrıntıları dikkate alarak tamamladık ve tüm işlerimizi teslim ettik. Müşterimizin tüm ihtiyaçlarını, hayalindeki ve istediği gibi karşıladık. 

 09.03.2015 – 19.03.2015

Dekor Tuğla Yorumu:

Firmamız olan Dekor Tuğla için yapılan kurumsal kimlik hizmetleri ve web tasarımında Baki Bilişim’i seçtiğimiz için son derece memnunum. Umduğumdan kısa sürede ve düşündüğümden iyi bir çalışma ortaya çıktı.

© 2015 Baki Bilişim. All rights reserved.